(ВИДЕО) Ужас од невидени размери! Хамас киднапира Израелки, грозоморната снимка жестоко се шири по мрежите!

(ВИДЕО) Ужас од невидени размери!  Хамас киднапира Израелки, грозоморната снимка жестоко се шири по мрежите!

Споделете ја веста

На социјалните мрежи масовно се споделува вознемирувачкото видео од киднапирањето на млада Израелка.

Седејќи на предниот дел од моторот на терористот со раширени раце кон своето беспомошно момче, студентката Ноа Аргамани молеше за нејзиниот живот и врескаше: „Не ме убивај, не, не, не“ – но напаѓачот побрза, а Ноа не е виден оттогаш..

Нејзиното момче Ави Нејтан е оставен во пустина, вознемирен и беспомошен. И тој исчезна без трага.

Родителите дури кога го виделе видеото дознале за киднапирањето

– Замислете како е нејзиното семејство –коментира нејзиниот цимер од универзитетот Амир Моади. Дека е киднапирана дознале дури кога случајно наишле на видео на интернет.

 

 

Заедно со стотици други млади Израелци, Ноа и Ави уживаа на музички фестивал во пустината кога беа принудени да избегаат за да си ги спасат животите од терористите на Хамас.

Терористите испукале ракети и пукале во толпата

Младите Израелци се собраа на музички фестивал во Кибуц Реим, во близина на Појасот Газа, за да го прослават крајот на верскиот празник Сукот. Сепак, забавата се претвори во хаос откако палестинските терористи почнаа да гаѓаат ракети и да пукаат во толпата.

Таа не е единствената, десетици други наводно биле киднапирани и однесени преку граница во Појасот Газа. Снимките кои кружат на социјалните мрежи покажуваат како стотици луѓе врескаат и плачат додека пеш бегаат од местото на настанот, бркани од звукот на истрелите.

– Требаше да одам на забава во пустина, но во последен момент решив да не одам. Таа рече дека пукале во нив, но тие се сокриле. Последен пат се слушнавме со неа утрово околу 10 или 11 часот кога на сите ни испрати порака дека терористите отвориле оган и ги бркаат сите, но дека и двајцата се безбедни и се кријат –изјави Амир, пријател на киднапираниот Ноа.

Како што дополнително објасни, од тој момент не се слушнале, а потоа на социјалните мрежи виделе застрашувачко видео од киднапирањето.

– Оттогаш немаме слушнато со нив, но потоа, за жал, на интернет видовме вознемирувачки видеа од нејзиното киднапирање. Семејството се согласува со нас да го објавиме ова бидејќи сакаат таа да биде ослободена и се надеваат дека некој ќе помогне. Нејзините родители се во шок и не можат ни да зборуваат. Таа е нивното единствено дете – изјави загрижена пријателка на киднапираното девојче.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа