ЈА ПЛАТИВ 50 ЕВРА, МИ Украде уште 100! Шок тврдењата на црногорскиот државјанин кој ја претепа сопругата: „Ме украде по врската“

ЈА ПЛАТИВ 50 ЕВРА, МИ Украде уште 100!  Шок тврдењата на црногорскиот државјанин кој ја претепа сопругата: „Ме украде по врската“

 

Црногорскиот државјанин К.Д., кој важи за лице од безбедносен интерес, а вчера бил уапсен откако на рочиштето во Првото основно јавно обвинителство во Белград и нанел полесни телесни повреди на проститутка од Кина и открил дека „само удирал шлаканици Кинезот неколку пати бидејќи бил соба украл телефон и 100 евра“.

Осомничениот К.Д
ОСОМНИЧЕНА ФОТОГРАФИЈА НА КД: ЗОРАНА ЈЕВТИЌ

Да потсетиме, како што соопшти обвинителството, К.Д. е осомничен дека вчера околу 17 часот изнајмил стан во хотелска соба и за пари ја повикал кинеската државјанка Л.Ј. да дава сексуални услуги. Меѓутоа, како што се наведува, кога Кинезот сакал да замине по часот, тој се налутил и почнал да ја дави, удирајќи ја по главата и телото, а таа се обидела да победи до терасата.

Но, како што дознава Курир, К.Д во обвинителството изјавил дека Кинезот ја ангажирал на масажа, но дека потоа се договориле и да имаат секс. Тој изјавил дека однапред не ја прецизирале цената, но дека по „пријавената работа“ му ги украла парите и дека го налутил тоа, а не поради тоа што не сакала да остане подолго.

– Нарачав масажа за 50 евра и дојде Кинеска, за време на масажата ми понуди и сексуални услуги . Не се договоривме за ниту една цена, а кога завршивме отидов во бањата и забележав дека ми недостасува еден телефон. Се сетив дека го оставив паричникот со 105 евра во сеф, но не го заклучив – наводно во своја одбрана изјавил К.Д.

Според неофицијални информации, тој се правдал и со тоа што на англиски ја замолил Л.Ј. да му ги врати телефонот, документите и парите, но таа потоа истрчала на терасата, фрлила нешто, а тој потоа се изнервирал и ја удрил неколку пати со отворена тупаница, но дека не ја клоцнал, не ја задушил или не и ја удрил главата на подот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа