Сладоледот бил штетен затоа го поскапеле то ни го кажаа и ќутиме! Маратонци! Каде сте кај отидовте! Ајде ПАК на улица. Свртете едно триста круга околу влада со транспаренти: Ова е држава на лопови, дилери и курви! Да трчате маратон во знак на протест против лошата власт, а не од помодарство. Да трчате за оние кои нема да можат да им купат сладолед на своите деца.

Sasho Tasevski

На секое поскапување на храната они си ја покачуваат платата од 400 до 800 евра.
Сладоледот бил штетен затоа го поскапеле.
Тоа ни кажа црепон министер.
И ние ќутиме.
Маратонци! Каде сте кај отидовте! Ајде ПАК на улица. Свртете едно триста круга околу влада со транспаренти: Ова е држава на лопови, дилери и курви!
Да трчате маратон во знак на протест против лошата власт, а не од помодарство. Да трчате за оние кои нема да можат да им купат сладолед на своите деца. Тоа е цивилизациски чин, шминкерчиќи.
Или ве врти колено! Или отечени ви се јајцата од трчањето?
Од маратонот де!

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа