Проговори внукот на Слоба на 5 октомври: Имаше само едно прашање

Проговори внукот на Слоба на 5 октомври: Имаше само едно прашање

Марко Милошевиќ помладиот, внук на поранешниот претседател на Србија, Слободан Милошевиќ и неодамна член на главниот комитет на Социјалистичката партија на Србија, објави по повод 5 октомври на социјалната мрежа Х.

Милошевиќ помладиот имаше само една изјава и едно прашање по повод 5-ти Октомвриска револуција, кога неговиот дедо беше соборен од власт.

– Годишнината од големиот пораз на Србија. Како живеете денес, по сите ветувања од 5 октомври?– праша на платформата Икс.

 

 

Очекувано, набрзо се разгореа страстите по повод овој пост, па коментаторите имаа можност да ги објават своите, непотребно, спротивставени ставови.

Фото:Ата слики

 

– Се сеќавам на тој говор пред вториот круг. Никој не го оспорува фактот дека се остваруваат тврдењата што тој ги кажа тогаш, но предоцна се сети на тоа. Мораше да има повеќе интеракција, порано да ги запознае луѓето со последиците, да организира брифинзи секоја недела. Со години не погледнал обичен човек– рече во еден од коментарите на кои Милошевиќ одговори.

– Дали тоа припаѓа во сериозната политика? И дали некој ќе го слушаше и да го речеше тоа? Не му веруваа тогаш, пред 5 октомври, а не пред тоа, кога се водеше оркестрирана кампања против него и Србија.– напишал внукот на поранешниот претседател на Србија.

– Па, големата алтернатива на тезите е дека живееме лошо само поради жолти срања. Што се однесува до мене, подеднакво виновни се и мртвиот Милошевиќ и неговата сопруга, ова жолто гомно и овие секташи! Затоа, ништо подобро немаше да биде ако мртвиот Милошевиќ преживеал… – напишал друг коментатор, на што Милошевиќ одговорил:

– Го почитувам твоето погрешно мислење.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа