ПО ПРВ ПАТ ВО АРАЧИНОВО: Во музејот на УЧК ќе биде изложена платена сметка за струја

насловна слика

Ретки експонати, кои од стартот на владеењето на ДУИ како наследник на УЧК, не се видени во Арачиново, ќе бидат изложени музејот посветен на борбата на УЧК, кој беше најавен како заеднички проект на општината и Министерството за одбрана.

Текстот во целост на Коперација.мк

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа