Бујар што мислиш за тоа што еден од оние кои пукаа и убија осум полицајци во Диво Насеље доби споменик во Дечани на Косово?

Бујар што мислиш за тоа што еден од оние кои пукаа и убија осум полицајци во Диво Насеље доби споменик во Дечани на Косово?
Го слават ко херој во твоето Косово.
А Бујор?
Може треба да го повлечеме признавањето на Косово?
Што мислиш?
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа