Цеца има ново момче? Откри близок соработник, еве како реагирала пејачката

Цеца има ново момче?  Откри близок соработник, еве како реагирала пејачката

 

Споделете ја веста

На снимањето на емисијата „Ѕвезде Гранда“ имаше уште една во низата кавги меѓу жирито и креативниот директор Саша Поповиќ, кога Давид на шега му откри на Ѓорѓе дека Цеца Ражнатовиќ доцни поради нејзиното момче.

 

Познатите осуммина од жирито на натпреварот „Ѕвезде Гранда“ под креативна палка на Саша Поповиќ подготвија многу добра музика и смеа за претстојната сабота, а новите правила кои беа воведени оваа сезона се уште се под напад од самите членови на жирито.

 

– Точно во триесеттата секунда велиш океј, ајде.– рече Поповиќ, а Вики Миљковиќ и замери:

– Во тоа име, мислам дека треба да ни дадете уште десет секунди.

Забелешки имаше и Босанецот Драган Стојковиќ кои ги кажа во свој стил:

 

– Кога го подигнав нивото на се, целата публика, сите зборуваат …– изјави Боске.

Фото: Фото:Кристијана Чаќиќ

 

На крајот, Поповиќ му се обрати на продуцентот во жирито:

– Гледаш, Мили, не сакав да те прекинувам– рече Саша.

Ѓорѓе Давид имаше свое мислење за се.

– Напредок кој е ненормален– рече Ѓоле и потоа објасни:

– Кога врапчето го испушти гласот, орлите одлетаа– категоричен беше Ѓорѓе.

Вики го коментираше пеењето на кандидатите оваа сезона, сакајќи да го сподели своето мислење со останатите.

– Овде нема лоши кандидати– рече Вики додека Босанецот ја објаснуваше финесата:

– Затоа, мора да се возбудите… Дали истече времето?– викна Боске и се сврте кон Поповиќ, кој му фрли поглед.

Фото: Фото:Кристијана Чаќиќ

 

Изјавата на Цеси дека на ревијата пристигнала директно од аеродром донесе големи интриги.

– Бев на патување, Поповиќ. Тоа е точно– рече Цеца, а Ѓоле уфрли:

– Со дечко.

Бидејќи очигледно членовите на жирито биле заинтересирани да добијат подетални информации за патувањето на Цеце, пејачката решила да не ги држи членовите на жирито во неизвесност:

–  Да не кријам, но немам ништо.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа