Еу наместо санкции договори поевтин гас со Азербеџан

Лицемерната ЕУ, наместо санкции, договори поевтин гас од Азербејџан! 😭
ЕРМЕНЦИТЕ, како и Македонците (пуштени низ вода).
Тоа ти е кога имаш кусогледи прозападни “лидери” како Заев/Таче/Мицко и нивните бројлери. Ова е иднината!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа