(ВИДЕО) Хорор! Русија си нанесе страшен удар?! Британците ги запрепастија Русите, некој ќе биде жестоко казнет за ова!

(ВИДЕО) Хорор!  Русија си нанесе страшен удар?!  Британците ги запрепастија Русите, некој ќе биде жестоко казнет за ова!

 

Споделете ја веста

Британското Министерство за одбрана ги објави најновите разузнавачки информации, велејќи дека е „многу веројатно“ руските сили да собориле сопствен авион.

Авионот наводно бил соборен над Токмак во југозападна Украина .

Како што наведуваат, загубата би била значајна бидејќи „веројатно“ е само петтиот Су-35С, најнапредниот руски борбен авион во широка употреба, кој беше уништен за време на војната.

 

 

Локацијата е исто така релевантна, рече Министерството, бидејќи Токмак е „силно утврден град во кој често се наоѓа руска команда која командува со еден од најинтензивните сектори на линијата на фронтот“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа