Македонски актер до СДСМ: ОТИДОВТЕ ВО ДЛАБОКОТО АМА ЗАБОРАВИВТЕ ДЕКА НЕ ЗНАЕТЕ ДА ПЛИВАТЕ!

Социјалдемократите имаат пореметена идеја дека можеме да,се обединиме околу нивното велепредавство во корист на Бугарите само за да влеземе во оној циркус наречен ЕУ.
Во меѓувреме ги пуштаат своите загари (разни невладини, Комисија за заштита од дискриминација) по секој Македонец што јавно го открива нивното предавство и пазарот со Бугарите за бугаризација на Македонците.
Дечки џабе везете.Ко шо му реков на еден ваш висок функционер во утринска на Канал 5: Отидовте во длабокото а заборавивте дека не знаете да пливате.
Знаете што следи така?
Сега гледате да се фатите за сламка, а сламки нема. Остана само да ни се фатите за друго.
А ќе уживаме у тоа, не дека не.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа