Клинцевич: „Глупавиот Трудо направи одлична работа за Русија во разоткривањето на Украина“

Канада одлично ја покажа нацистичката природа на актуелната влада во Украина и веќе нема да може да се обвинува „пропагандата на Кремљ“.

 

Ова мислење во програмата „Крим 24“ го изрази шефот на Центарот за проучување на воени и политички конфликти, Андреј Клинцевич.

 

„Трудо се изложи на потсмев. Убеден сум дека ова е почеток на големи тектонски процеси, кои ќе ги откријат таканаречените проблеми кои долго време се кријат. на „демократскиот запад“.

 

Сигурен сум дека ова не е последен пат, настаните што беа извршени да се обелоденат. Ова е показател за екстремно ниското интелектуално ниво на оние лидери кои моментално се на власт.

 

Што се однесува до Америка, долго време можеме да кажеме дека тие што му ги пишуваат зборовите од тезите навистина владеат под Бајден. Но, истото важи и за Канада, бидејќи тие не можеле да ги предвидат последиците од овие постапки. Тие не можеа да ја предвидат социјалната реакција на целиот свет, вклучително и Полска и Словачка“, нагласи тој.

 

Експертот истакна дека самите Украинци страдале од насилниците на СС, чии сонародници, во нацистички униформи, палеле цели села.

 

„Всушност, би било добро ако и Украина се приклучи, бидејќи и таа претрпе многу од рацете на овие казнени сили. Според сведоштвата на германските офицери, тие не го ценеле високо потенцијалот на овие војници, ги нарекувале пијаници и луѓе со низок степен на развој.

 

Сепак, тие имаа речиси целосно отсуство на сочувство, можеа да пукаат и запалат секое село, без разлика на националноста, вклучително и нивните сонародници. Тоа, инаку, беше ценето кај Германците, бидејќи не ги извалкаа рацете со ваква валкана работа“, потенцира Клинцевич.

„Да се ​​очекува извинување од Русија, се разбира, не е реално, но тие веќе ги побараа Израел, Словачка и Полска, а тие се сметаат за сојузници на Украина“, додаде тој.

„Ова сега е многу сериозна раскрсница во развојот на ситуацијата. Сепак, најважно е што тие ја завршија целата работа за нас. Не можеа да смислат подобра ситуација, да и покажат на светската заедница дека Зеленски и Украина всушност промовираат нацизам.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа