Експлозија! Брутално убиство на косовската полиција, застрелале ранет србин од 2 метри далечина

Вечерва на телевизија Пинк беше објавена аудио снимка од сведок на убиството на Бојан Мијаиловиќ во село Бањска.

 

„На 24 септември случајно се најдов во Бањска, каде сретнав група наши луѓе во униформи. Им пријдов, ги прашав дали им треба помош. Не знаев за што се работи, реков дека го познавам овој терен, знам дали ви треба нешто да ви помогне, па додека разговарав со нив, косовската полиција наеднаш почна да пука во нас.

 

Не пукаа од сите страни, воопшто не знаев што се случува. Мислев дека никој нема да излезе жив, па пукаа во се и сешто.

 

И реков, го знам овој пат, можеш да побегнеш таму. Почнав да бегам, Бојан Мијаиловиќ тргна по мене трчајќи низ шумата на патот, не бркаа група косовски полицајци кои пукаа по нас без никакво предупредување…Стоп, застани…без пиштоли, без ништо и повеќе удираа и него и мене неколку метри подалеку.

Тој падна на пат

от и не можеше повеќе да трча, а јас скокнав под патот за да се засолнам, а кога станав да видам што се случило и како е, видов дека група полицајци му пришле и од блиску оддалеченост од тие пукале во него на два метри. Останав таму уште неколку секунди, видов дека мојот живот е во опасност, почнав да бегам и повторно ме забележаа, продолжија да пукаат по мене… Јас знаејќи ги тие начини успеав да избегам до некој поток и понатаму, навистина не знам што друго се случи“, вели сведокот во видеото објавено за време на емисијата Хит Твит на ТВ Пинк.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа