ЕВЕ КОГО ИЗМИСЛИЛ ТИТО! ПРОТЕКОА ПОВТОРНО ДОКАЗИ! ВО 1926 ГОДИНА МАКЕДОНСКИТЕ МИГРАНТИ ВО БУГАРИЈА СЕ ПИШУВАЛЕ МАКЕДОНЦИ!

Во европска Бугарија нема Македонци!!!
Граѓанство: Бугарско
Народност: Македонска
Сите реакции:

Marjan Trajkovski и 19 други

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа