На теророт на Курти му нема крај! Уште еден Србин е уапсен на Косово и Метохија

На теророт на Курти му нема крај!  Уште еден Србин е уапсен на Косово и Метохија

Споделете ја веста

Полицијата на Косово и Метохија уапси пратеник од српска националност поради сомнение дека ова лице извршило кривично дело „воено злосторство над цивилното население“ во Призрен.

 

– Против ова лице е поднесена кривична пријава поради сомнение дека во септември 1998 година учествувал во убиство на тројца цивили од албанска националност, кои не биле ангажирани во војска, во населбата „Хока Махал“ во Призрен – се вели во изјавата на соопшти специјалното обвинителство во Приштина, пренесува РТС .

 

По наредба на дотичниот обвинител, на пријавениот му е одредена полиција и е одредена мерка приведување и приведување за во законски рок да се упати кај судијата на претходна постапка.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа