Експлозија на македонски актер! Истото што им се случува на србите во косово не чека и нас за 10 години

Една од табу темите за кои се ќути во овој духовен и политички ќенеф, долговечен аспирант за ЕУ: Додека горки солзи лееме за Украинците, на Србите во Косово им се подготвува етничко чистење, пред сеирџиите и планерите од колективниот демократски Запад. Етничко чистење под покровителство на западните филантропи и демократи. Истите кои им помагаат и на Бугарите да не избришат ко народ.
Преку 400 етнички мотивирани напади врз Срби (мажи, жени и деца), на северот на Косово во последниве две години. Демократскиот Запад гледа и ќути ко и порано. Си имаат они коњ на кој се кладат. Само треба да знаат, од тоа Косово набрзо ќе го расипат мешето.
А вие, пред да помислите дека постов е безвезе, треба да знаете дека истото ве чека овде за десетина години од денес.
Едни ќе фаќаат сеир, други ќе ви се закануваат и бркаат, а вие ќе живеете во постојан страв.
Ако е тоа живот. Од дома ќе ви биде страв да излезете.
Ко Србите де, на Косово.
За жал никогаш ништо не научивме ниту од поблиската историја, а за подалечната, џабе муабет.
И ќе платиме страшна цена за нашето мижење и ќутење. И сега плаќаме скапо. Но таа цена ќе биде мнооогу повисока.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа