Еве доказ дека старословенските јазици му претходат на хеленската култура! дури 2400 зборови од хомеровата илијада корелираат со македонскиот јазик

Хомеровата Илијада и Одисеја содржи околу 2400 зборови кои директно се корелираат во модерната македонска форма. Ова сугерира дека словенските јазици претходат на хеленското културно проширување на Јужен Балкан најверојатно го зборуваат Пеласгијците

 

Види го оригиналот

 

Оцени го преводов
Сите реакции:

Розита Македонска Христовска, Сашо Ристески и 413 други

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа