Ова е Србинот од КиМ кој го уби полицијата на Курти! Игор беше татко на две деца и возач на брза помош (ФОТО)

Ова е Србин од КиМ кој го уби полицијата на Курти!  Игор беше татко на две деца и возач на брза помош (ФОТО)

Во престрелка со таканаречената косовска полиција во Бањска загинаа четворица Срби, меѓу кои и Игор Миленковиќ.

 

Според медиумите, Игор Миленковиќ (50) е татко на две деца, а работел како возач на брза помош во Клиничко-болничкиот центар на Косовска Митровица.

 

Да потсетиме, ноќта меѓу саботата и неделата припадниците на КПС се обидоа да ги отстранат барикадите што ги постави група вооружени Срби на влезот во Бањска. По тој повод дошло до размена на оган и загинал еден албански полицаец. Потоа следеше повеќечасовна престрелка, при што беа убиени и српски млади момчиња.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа