(ВИДЕО) Морничаво мачење пред смрт! Осакатено тело на маж обесено на сред автопат, над заштитата на оградата

(ВИДЕО) Морничаво мачено пред смрт!  Осакатено тело на маж обесено на сред автопат, над заштитата на оградата

Над оградата на автопатот кај Трст е пронајдено осакатено тело на непознат маж!

Мажот бил пронајден врзан и со врзани очи во неделата наутро. Тој има неколку рани по телото и видливи знаци на тортура. Италијанските медиуми јавуваат дека телото било пронајдено обесено над заштитна оградана надворешната страна на патот. Телото случајно го откриле работници за одржување.

Жртвататој е на возраст од 40 до 50 години. Наводно на черепот се видливи кружни изгореници. Вратот на мажот бил врзан за заштитната ограда со јаже, а нозете му биле врзани со самолеплива лента. Носеше црна маица и каки панталони. Јажето наводно било прицврстено со штипки на заштитната шина. Во близина е пронајдено и парче лента, која најверојатно била користена за врзување на нозете.

 

Состојбата на телото сугерира дека тоа било таму најмалку неколку дена. Жртвата не е од темна раса, иако не е исклучено да е темна боја. Засега не се знае дали се работи за италијански или странски државјанин.

 

Местото на злосторството и начинот на кој телото било обесено, според италијанските медиуми, наведува на заклучок дека станува збор за јасна порака што убиецот или убијците му ја испратиле на некој друг.

Пожарникарите со помош на скала го извадиле телото.

Пристигна и екипа за цивилна заштита која постави теренски шатор за да може телото да биде прегледано. Истрагата започна со прегледување на снимките од камерите поставени покрај автопатот, на кои се потребни неколку минути за да се премине границата во Словенија.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа