(ФОТО) НОВАТА ТЕХНОЛОГИЈА ГО ДОЛОВИ ЛИКОТ НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ, ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДАЛ ГОЛЕМИОТ МАКЕДОНСКИ ИМПЕРАТОР

Рекреирање на карактеристики на лице; на „Александар Македонски“ користејќи дигитален систем според форма на неговото лице во изрезбани
Александар Велики починал во палатата на кралот Набуходоносор во Вавилон во Ирак во 323 година п.н.е. кога имаше само 32/33 години

Можно е да е слика од 1 лице

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа