Македонците во 19 век во руските царски извештаи се декларирале како МАКЕДОНЦИ.

Македонците во 19 век во руските царски извештаи се декларирале како МАКЕДОНЦИ.
Напуштете го сенилото живковистичко и читајте историја 🤫🤫👇👇
Македонците се запишани како посебен народ во руски царски извештаи од 18 век
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа