ЛАВРОВ ЗА ФОРМУЛАТА НА ЗЕЛЕНСКИ: ЕДНАШ ВЕЃ БЕШЕ ИЗМАМЕНА РУСИЈА, НЕМА ДА ИМА ВТОР ПАТ

Лавров за „мирната формула“ на Зеленски.

📝„Трча по целиот свет, бара од сите пари, оружје, внимание, нешто друго. Ова не е во нашите правила. Ние сме водени од голата реалност“.

📝„Значи, Зеленски и сите што го водат во Вашингтон, Лондон и Брисел едногласно тврдат дека нема друга основа за мир освен формулата на Зеленски. А формулата на Зеленски е апсолутно неостварлива. И сите го знаат тоа“ „

Русија е подготвена за преговори за Украина, но нема да разгледа никакви предлози за прекин на огнот, бидејќи Москва веќе еднаш беше измамена “

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа