Љубчо Георгиевски со подршка за Мицковски се обрати до Грујо:Ти се случува она што ми го направи мене, само јас имав многу поголема подршка од тебе

Порака до Груевски:
Се што ми напрви мене сега ти го прават тебе.По учебникот кој им го остави.Само очигледно тие што ми беа лојални беа далеку помногубројни.
Порака до ВМРО-Шумадија:
Многу мал чекор треба да направите за да му помогнете на вашиот довчерашен лидер,што единаесет години ви даваше власт.
Да им помогнете на уште петнаесетина ваши сопартици кои лежат по затворите вклучувајки ги и од 27.
Да и помогнете на Македонија на патот до Европа.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа