Јохан Тарчуловски со емотивно писмо се обрати до вмровците: Никој не е поголем од ВМРО, Ајде сите да го подржиме Мицковски !

Во ВМРО ДПМНЕ сум од самиот почеток! Сум имал одлична комуникација и со Љубчо,со Борис,со Никола сега и со Христијан, но едно сигурно знам, никој апсолутно никој не е поголем од четирите свети букви ВМРО.
Сме поминале многу битки и тешки моменти заедно,затоа нема назад,ја имаш мојата поддршка, едно е ВМРО👌 една е МАКЕДОНИЈА❤️.
Запомнете сите:
Долга е раката на ВМРО🖤❤️
Можно е да е слика од 2 луѓе
Сите реакции:

Daniel Teofilovski, Јасмина Велкова и 704 други

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа