Австралија во 1932 не признавала македонци, нашите иселеници ги запишувала како грци

Преспански договор???
Австралиските службеници не признавале националност: Македонец. Самиот апликант напишал дека е Македонец по националност, а надлежните допишале „Грк“, со друг ракопис и друго пенкало.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа