Погледнете како го пречекале Георги Димитров 2 милиони македонци во Софија

Може да биде црно-бела слика од 1 лице, споменик и толпа

 

Погледнете како го пречекале Георги Димитров 2 милиони македонци во Софија

Може да биде црно-бела слика од 1 лице, споменик и толпа

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа