ТРАМП: ШТОМ МЕДИУМИТЕ ВО АМЕРИКА НЕ ИЗВЕСТУВААТ ЗА ВОЈНАТА, УКРАИНА ГО ГУБИ КОНФЛИКТОТ

Украина можеше да избегне ескалација на конфликтот со Русија и да ја спаси земјата доколку отстапеше дел од територијата – Трамп

▪️Поранешниот американски претседател во интервју за Ен-Би-Си изјави дека фактот што американските медиуми престанаа да ја покриваат ситуацијата на фронтот уште еднаш потврдува дека Украина губи во конфликтот.

💬„Тие би можеле да постигнат договор за губење територии во помал обем отколку што Русија веќе, да бидеме искрени, анектирана. Можеа да постигнат договор и никој да не умре“, заклучи Трамп.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа