СКОТ РИТЕР: Русија ќе ги победи САД иако не се обидува да победи

Русија ќе ги победи САД без никаков напор, изјави поранешниот американски разузнавач Скот Ритер на социјалната мрежа Х (поранешен Твитер).
Избегнувајте ги овие опасни грешки при пролетно чистење

„Русија стандардно победува, што значи дека не се ни обидува да победи. „Ние едноставно се губиме себеси“, рече тој.

 

Според Ритер, Американците живеат во утопија, не сфаќајќи ја вистинската состојба на работите. Тој истакна дека САД ќе бидат осудени на пропаст доколку не го сменат курсот.

 

 

Претходно Ритер го предвиде колапсот на Украина и рече дека Вооружените сили на Украина (АСУ) трпат непоправливи загуби. Според него, украинските вооружени сили се обидуваат да издржат до почетокот на сезоната на дождови со цел да ги замрзнат непријателствата.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа