Паѓаат во вода сите лаѓи на бугарската пропаганда! Американски весник во 1908 година напишал: „БОРИС САРАФОВ Е ОД МАКЕДОНСКА НАЦИОНАЛНОСТ; СЕ БОРИ ЗА МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ”

May be an image of text

 

Macedonia : a True Endless Story … додаде нова фотографија во албумот: Борис Сарафов (1872-1907).
„БОРИС САРАФОВ Е ОД МАКЕДОНСКА НАЦИОНАЛНОСТ; СЕ БОРИ ЗА МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ” – 1908 г.
ИЗВОР: The Western Mail, No. 1153 – Vol. XXIII, Perth, Saturday, February 1, 1908.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа