Еве уште еден доказ дека Македонија никогаш не била грчка! Ниту еден грчки мит не се спомнува на територијата на Македонија

Македонија никогаш не била дел од грчката историја. ( трет дел )
Карта на грчка митологија
Македонија изостанува од митовите и приказните.
Картата завршува кај планината Олимп, што претставува граница меѓу Македонија и Грција
Можно е да е слика од мапа и текст
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа