Ќе седнувате со децата секој втори ден ко јас и вака ќе им зборите: Завршете школо и магла од ова проколнато место. Ако ми јавите некад дека доаѓате на три дена дури и на одмор или да си ги видите родителите, ќе ве чекам на македонска граница, нозе да ви ги скршам

Палермо 1986 за организиран криминал Фалконе бараше пресуди доживотен затвор за мафијашите, ги доби.
Џулијани во осумдесетите ги разбуца петте мафијашки фамилијии во Њујорк. Пресуди доживотна робија.
Македонија од 2023 година за организиран криминал ќе се лежи само една година затвор.
Ќе седнувате со децата секој втори ден ко јас и вака ќе им зборите:
Завршете школо и магла од ова проколнато место. Ако ми јавите некад дека доаѓате на три дена дури и на одмор или да си ги видите родителите, ќе ве чекам на македонска граница, нозе да ви ги скршам.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа