(ФОТО) ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДАЛА НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА КОЈА ЈА ДОГОВАРАЛ ВАНЧО МИХАЈЛОВ ПОД ПРОТЕКТОРАТ НА ГЕРМАНИЈА! НЕЗАВИСНОСТА ТРАЕЛА 2 МЕСЕЦИ

На денешен ден 1944 била прогласена независна Македонија, под протекторат на Германија,со претседател Спиро Китинчев. Независната држава трае до 13 ноември истата година со падот на Скопје. Никогаш до ден денес овој настан историски не смее да се спомене или одбележи, иако е неспорен дел од нашата историја.
Ми се допаѓа

Коментирај
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа