(ФОТО) ОВАА СЛИКА ЗАСЛУЖУВА ЛАЈК! 5 ГОДИШНО МАКЕДОНЧЕ УЧЕСТВУВАЛО НА ФРОНТОТ ВО КОСТУР ВО 1912

Нема опис за фотографијата.

 

Нема опис за фотографијата.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа