Максо распали по СДСМ: Оваа исплашена и корумпирана власт достави предлог Закон до Собрание на РМ со радикални измени во КЗ со кои се намалуваат казните за злоупотреба на службената должност и тоа со европско знаменце во експресна постапка од три дена. Јасна е нивната порака, “бродот тоне, спасувај се кој може, спаси го и тој пред тебе, реципроцитет и амнестија”, или народски кажано “врана на врана очи не вади”.

Почитувани,
Оваа исплашена и корумпирана власт достави предлог Закон до Собрание на РМ со радикални измени во КЗ со кои се намалуваат казните за злоупотреба на службената должност и тоа со европско знаменце во експресна постапка од три дена.
Јасна е нивната порака, “бродот тоне, спасувај се кој може, спаси го и тој пред тебе, реципроцитет и амнестија”, или народски кажано “врана на врана очи не вади”.
Само ќе порачам: NO PASSARAN, Нема правда нема мир!
ЌЕ ДОНЕСЕМЕ ПРАВДА!

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа