Активисти на Левица уапсени на денешните протести! Апасиев најави: ЌЕ ВЕ ПОБЕДИМЕ НА КРАЈОТ

Сепак, ние ЌЕ ПОБЕДИМЕ! ✊
Можно е да е слика од 5 луѓе, толпа и текст

 

Дечките од ЦРВЕНА МЛАДИНА кои вечерва беа уапсени, се пуштени од Полициската станица “Беко”. ✌️
Адвокатскиот тим кој ги застапува, во наредните денови ќе поднесе и претставка до Внатрешната контрола на МВР за непрофесионално постапување на полицаецот кој незаконски ги лиши од слобода!
НЕ СЕ ПРЕДАВАМЕ!
НЕ ВИ СЕ ПЛАШИМЕ!
ИДЕМЕ ДО КРАЈ!

 

Дечките од ЦРВЕНА МЛАДИНА кои вечерва беа уапсени, се пуштени од Полициската станица “Беко”. ✌️
Адвокатскиот тим кој ги застапува, во наредните денови ќе поднесе и претставка до Внатрешната контрола на МВР за непрофесионално постапување на полицаецот кој незаконски ги лиши од слобода!
НЕ СЕ ПРЕДАВАМЕ!
НЕ ВИ СЕ ПЛАШИМЕ!
ИДЕМЕ ДО КРАЈ!

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа