Повторно шокантен текст на идеологот на СДСМ: Битката е за идентитетот на Македонците како идиоти.

Нема опис за фотографијата.

 

На чај во Катманду
Велат дека чесноста, умноста и благородноста немаат биографија и шарм и затоа само сјајот на нечесноста, на тапоста и просташтвото,врзани со лигаментите на агресијата и силата, предизвикува забава и интрига, од Илијадата до водвилот и од вмро до вмро-дпмне. Човештвото често им се предавало на тирани, идиоти и лопужи за да биде жртвувано затоа што сакало да биде згазено, но, низ последните најмаллу 6.000 години не е забележан случај еден народ да биде симнат од пред највисокиот врв на политичките Хималаи со прикаската дека никој не им гарантира дека тоа ќе биде забележано како подвиг на Македонците односно дека е подобро сите да се симнат и да пијат чај во Катманду додека вмро издејствува гаранции дека на Монт Еверест ќе се качат идиоти.
Тоа е, драги мои, битката е за идентитетот на Македонците како идиоти.
Не се заебавам.
Вмро може да направи од вас идиоти какви што вие ни во сон не сте можеле да помислите дека можете да бидете.
Лепота идиотлука, комитлука и фајфоклоклука!
Хахаха!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа