КИНЕСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ГО ЏИ ПИНГ: АКО НЕКОЈ ДОЗВОЛИ ДА ЈА НАПАДНЕ РУСИЈА, АМЕРИКА ЌЕ БИДЕ СРАМНЕТА СО ОКЕАНОТ

Ајде да играме отворени карти. Да бидеме искрени! Сојузот БРИКС, во кој ние – Кина и Русија сме членки, ги заплашува Америка и Алијансата (НАТО). Тие го гледаат како закана, но ние не сме закана за светот. Светот му се заканува само Америка и Алијансата. Сојузот е создаден со цел да ја уништи Русија и да земе нешто од други земји. Америка и нејзиниот сојуз време е да ја сменат својата политика и да не влезат во странски земји како хиени да крадат и да бараат На светот му се смачи од нивната доминација, на светот му се смачи што мислат дека се господари на светот.

Доста со вашата демократија која го уништува човештвото. Ако ова е целта на Америка и сојузот, европските земји членки и сојузот да се борат против Русија и Америка да се борат против Кина за да не ви ја загрозуваат економијата, би рекол дека сте на многу погрешен пат, а најважните карти се раце со Русија. И ние не ги заплашуваме вашите економии. Америка и нејзиниот сојуз не можат да владеат со светот засекогаш и да прават што сакаат.

Време е Америка да престане да оди во странски земји и да ги промени своите политики и алијансата (НАТО) да престане да постои во светот затоа што вашето е ништо друго освен деструкција Ние не се закануваме на вашите економии. Америка наместо да гледа во други земји, работи во свои и произведува за да ги плати своите долгови за да ги тргне бездомниците од улиците од глад. Америка е банкротирана земја и време е Америка да мисли само на Америка и нејзиниот народ. Време е Америка да престане да се заканува на земји. Да бидеме искрени!

Третата светска војна нема да ви донесе ништо добро, а сојузот меѓу Кина и Русија во Третата светска војна може да потпише крај на Америка и сојузот. Русија има многу оружје под вашите води кое, ако се активира, може едноставно да ги претвори државите во океан. Ако Русија биде нападната, оружјето под вашите океани автоматски ќе се активира и потопи цела Америка. Зошто имаме Трета светска војна? Трета светска војна во која сите земји ќе изгубат и народ и економија, сè. Можеме да бидеме обединети, да ги разбереме сите земји и да имаме светски мир Америка може веќе да се пензионира и да престане да оди во странски земји само погледнете ја вашата земја вашите држави вашиот народ. Натерајте ја Украина да преговара и престанете да дава оружје за да продолжи војната, луѓето умираат И Зеленски да престане да бара оружје од целиот свет и да седи на преговарачка маса за доброто на светот. Кина и Русија не се закана за светот. Ниту една земја економијата не интересира како држава, ни е доволна економијата, а ако светот стане Трета светска војна, последно нешто што би ме интересирало е економијата. Америка и Европа, како и сојузот (НАТО), сами се уништувате, не ни копајте гроб, излезете од гробовите и мислите само на своите земји и народи!

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа