(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКАВА БИЛА МАКЕДОНЦИЈА ВО 1901 СЕ ПРОСТИРАЛА ДО ТУРЦИЈА И НА ТЕРИТОРИЈА НА ЦЕЛА АЛБАНИЈА И КОСОВО

Вака изгледаше Македонија во 1901 година

 

Можеби е илустрација на мапа и текст

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа