Вакви имбецили никогаш не ја воделе Македонија. Тие се поголеми од самата имбецилност. На имбецилноста и е срам од нив.

Во право е жената што ги тужела Таче и Заев за документите, си знае право и добро е што не подучи.
Ако пред три години си извадил нова лична карта која трае 10 години и државата сега ти вика не важи тоа што сум гарантирала, ќе си вадиш нова и ќе си платиш за новата, тоа е измама. Државата се стекнува со материјална корист на штета на граѓаните. И тоа баш пред избори.
Имаме право сите да тужиме. Поединечно. Бесплатно. Дури таа жената се понуди секој што сака да тужи да и се обрати ќе му прати копија од нејзината тужба.
А во меѓувреме Грција не сменила ниту еден патоказ на кои се уште сме Скопија.
Вакви имбецили никогаш не ја воделе Македонија.
Тие се поголеми од самата имбецилност.
На имбецилноста и е срам од нив.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа