Следно албанците ќе бараат референдум за отцепување

Ете го Реџепи, ако не поминат уставните измени, албанските општини сами ќе се го бараат патот кон ЕУ..
Како бе сами?
Се знае како.
Колку пати сум кажал на телевизија дека ако видат дека нема ништо од ЕУ, ќе бараат референдум за отцепување или некоја форма на поделба.
Дежа ву. Сетете се на Југославија. Тоа е табиет и план кој не е сменет.
А за Таче шо да кажам. Редок примерок на идиот капиталец. Само еднорозите се поретки од него.
Се изналупа вчера глупости за сите пари со оние 78 посто покачување.
Оној негов говор не проаѓа ни кај ќурки со 0,1 ај кју. Јасно ни е дека граѓаните се бесни, јасно ни е дека отстапките се болни, јасно ни е ова, јасно ни е она…
Ништо бе не ви е јасно. Баш ништо.
Не ви е јасно но тоа дека сте готови. Нема поголем презир од презирот кон предавниците на својот народ. Таче нулата како број за вас е величина.
Ќе си им ги земал бугарските пасоши на оние што ги извадиле како двојни, штом влеземе во ЕУ!???? Само уште сега да сме стиснеле заби за љубов на Бугарите и оп, ете сме во ЕУ
Се слушаш ли што збориш? Тој кретен што ти ги пишува говорите, заслужува гол да го врзеш во друштво на африкански магариња. Напупен. Вие сте патолошки случаи ба лажговци и квислинзи
Вашите лаги веќе не се голтаат дури и Џејми Оливер ако ги спреми.
Уставни измени на куково лето. Вие од опозиција не смеете ни на пијано да се фатите со тачевци во тоа нивно квислингшко танго.
Пуштете ги да се удават и уживајте во глетката.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа