АПАСИЕВ ГО УБЕДИЛ И ПАНЧО МИНОВ ДА ГЛАСА ПРОТИВ БУГАРИЗАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА?

Димитар Апасиев се чувствува фантастично.

Откако Таљат кукавички ја прекина седницата за уставни измени, без да ни даде да гласаме, му викам на колегата Панчо Минов од владејачкото мнозинство: – „Пратениче, сеа ја ќе се качам на спикерското столче, како кога го биравте Талат за прецедник, и ќе ја продужам седницава на диво, оти имаме кворум у сала“.
И Панчо, ко шо го дал Господ префриган вртикапа, ми вика (на кавадаречки): – „Ако ти ја водиш седницата, ја че останам и че гласам“! 🙃
И ја му враќам: – „Ијјј, да си ибеш векот, секогаш си на ПОБЕДНИЧКАТА СТРАНА на Историјата“. ✌️
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа