(ФОТО) ПРОНАЈДЕН НАЈГОЛЕМИОТ МОЗАИК КОЈ ЈА ПОКАЖУВА МОЌТА НА МАКЕДОНСКОТО КРАЛСТВО

од најголемите пред-романски мозаици некогаш пронајдени. Високо разработено, наменето да ја покаже моќта на Кралството Македонија. Палатата на Аигаи, се смета за втора најважна структура на класичната Грција по Партенонот.

 

Види го оригиналот

 

Оцени го преводов
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа