ПО СТОРИЈАТА ФИЛИПЧЕ И АНЃУШЕВ САМИ ТРЕБА ДА СИ ГИ НАПИШАТ ГОДИНИТЕ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОМИНАТ ВО ЗАТВОР

После сторијата Убиство во Тетово, не ни треба судење. Па трошоци, циркузи…
Не бе тоа…
Само да му се даде на Вилипче и Брако бланко пресуда ВИНОВЕН и сами да си ги напишат годините во затвор.
Штета што никогаш нема да се докаже колку луѓе беа убиени или се потенцијално умрени од таканаречените вакцини со кои ги дупеа.
Оти вакцинираните уредно сами си потпишуваат дека се дупат на своја одговорност.
Но, во тоа време ние бевме примитивни и антиваксери, кога зборувавме дека ве дупат со нешто а не ви кажуваат шо е.
Ние бевме припрости, а останатите го слушаа Вилипче и беа модерни
Па тој ист Вилипче ги лажеше дека мора да се вакцинираат иако прележале ковид.
Глупост над глупостите, во која ни самиот не веруваше, зашто учел уште во средно дека е тоа глупост. Ние сме го учеле тоа во средно биотехнологија во Карев на часови Цитологија.
Од моја генерација што се сега лекари, огромен дел од нив не се вакцинираа со тоа гомно. Само од страв не смееја јавно да писнат за тоа.
Ама ете, останатите го слушаа Вилипче
Го слушаа буквално до смрт. Ги слушаа неговите лаги, сакаа на кафе со него, а тој за тоа време правел милиони.
Но цената на тие лаги допрва ќе ја плаќаме.
Оние кутри во Тетово кои гореа живи платија превисока цена.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа