Најчевска: АКО НЕ КРАДИ ВЛАДАТА ЌЕИМА ПАРИ ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПЕНЗИИТЕ

Пензиите можат да се зголемат линеарно доколку се обезбедат средства од други места.
Ако приоритет на власта е добросостојба на граѓаните а не крадење, има пари за вакво зголемување на пензиите.
Тие 200 милиони за пензионерите може да се земат од администрацијата на Владата (за која се издвојуваат над милјарда денари), и со укинување на бесмисленото министерство за политички систем и односи меѓу заедниците кое влечи над 200 милиони денари.
Или, пари има, само треба да се распоредат.
Така?
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа