Според вештачката интелигенција во која учествуваше Илон Маск Каменот од Розета нема никаква поврзаност со Македонија и македонската култура

Дали текстот има поврзаност со македонија
ChatGPT

Не, текстот на каменот од Розета нема никаква поврзаност со Македонија. Каменот од Розета бил пронајден во Египет и содржи историски записи на древни египетски, демотски и старогрчки јазици. Текстот на каменот се однесува на почитување на египетскиот фараон Птолемеј V.

Македонија има своја богата историја и култура, но не е поврзана со текстот на каменот од Розета.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа