Петар Богоевски тврди дека Груевски преговара за да обезбеди пратеници за уставни измени за да се врати во државава

Лидерот на МК Концепт Петар Богоевски во интервју за телевизија Канал 5 истакна дека бившиот премиер Груевски преговара со СДСМ и ДУИ за негово враќање во Македонија со цел да ги обезбеди потребните 8 пратеници кои ќе овозможат внес на бугари во уставот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа