Гласилото за проверка на факти во Македонија сподели вест на провладин сајт кој воедно е нај голем ширач на невистини и тенденциозни вести во Македонија

May be an image of text that says "вистиномер Vërtetmatës 20h анализа на „метаморфозис" дезинформациите од странство To дестабилизираат западен балкан Western Balkans Anti-Disinformation Hub frontline.mk DISNE ORMATLON, ERONTLINE.MK геополитичка анализа: дезинформациите од странство го дестабилизираат западен балкан frontline.mk"

Гласилото за проверка на факти во Македонија сподели вест на сајт кој е еден од нај големиите ширачи на тенденциозни и лажни вести во Државава. Истиот сајт пред одреден период ширеше класични невистини за протестот против рудникот Иловица а против уредникот на сајтот се водат неколку спорови за пласирање на лежни вести меѓу кои и еден потврден случај од македонските институции за лажна вест пласирана против лидерот на опозицијата.

Повелете народе, проверето зошто ова гласило се однесува селективно и врши цензура само на одредени портали.

May be an image of text that says "вистиномер Vërtetmatës 20h анализа на „метаморфозис" дезинформациите од странство To дестабилизираат западен балкан Western Balkans Anti-Disinformation Hub frontline.mk DISNE ORMATLON, ERONTLINE.MK геополитичка анализа: дезинформациите од странство го дестабилизираат западен балкан frontline.mk"

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа