(Видео) Бугарите пеат “убиј ги ш*птарите” на Градски!

t

 

Бугарските навивачи кои дојдоа во Скопје за да го поддржат фудбалскиот клуб Левски уште пред почетокот на натпреварот почнаа со провокации, но не кон Македонците, туку кон Албанците.

 

Новинарот Фуркан Салиу на Фејсбук објави видео на кое се слуша како бугарските навивачи скандираат “убиј ги Ш*иптарите”.

 

ЛИНК од видеото

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа