Македонски актер му пиша на Бујар по шовинистичката навреда кон македонците: Бујар…може ли у уста… да проверам дали имаш 32 заба?

Бујар вели нема македонски дијалекти во Бугарија. Грција и Албанија.
Ќерката на Даути Комерц вели дека Македонците мора да признаат дека се Бугари.
И дека 15 Албанци вределе ко сите Македонци на светов.
Ајде Џабир од Цивил дајте осуда за навреди упатени кон македонскиот народ, за шовинизам и говор на омраза против овие две суштества.
Ајде сега сите вие иќиќи беќиќи, педерќиќи од разни шпиунски невладини кои национализам и говор на омраза гледате само во Македонците да излезете со осуда против овие примитивци од кои едниот е министер за по надвор и голем симпатизер на Косова.
Хелсиншки се слушаме?
А вие борците против дискриминација ќе им пуштите закана за суд?
Или за оваа стока не важи она говор на омраза? Пошо е тоа ваша стока.
Море иќиќи и беќиќи, чекаме да се произнесете. Со нозете напред да ве изнесат.
А тебе Бујар…може ли у уста… да проверам дали имаш 32 заба?
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа