Од следните денови веројатно ќе поскапи лебот, Русија го прекина договорот за жито па нападот на кримскиот мост

Договорите за црноморското жито се раскинати – портпаролот на Кремљ Песков .

„Светското снабдување со храна е на пат да се разниша бидејќи режимот во Киев го злоупотреби коридорот за да изврши бродски напади врз руската Црноморска флота и денес на Кримскиот мост.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа