(ВИДЕО) ЕКСПЛОЗИЈА! ДАЛИ ДУИ ЈА НАДМИНА СДСm? Бектеши: ДУИ може да е втора партија по гласови на наредните избори!

 

„На наредните избори ДУИ ќе биде лидер во албанскиот политички блок, а согласно последните анализи може да биде и втора партија на ниво на држава“.

Ова меѓудругото во интервју за Гласот на Америка на македонски јазик го изјави министерот за економија Крешник Бектеши.

На прашање дали може да има влијание внатрепартиското несогласување, тој вели:

 

„Ние имаме такви примери уште од нашето формирање во 2002 година. Тоа се случува во сите политички партии. Најважно се мисијата, програмата, идејата, визијата на ДУИ да биде преточена во владини програми и проекти за доброто на граѓаните, затоа и расте поддршката кон ДУИ и тоа ќе биде така сигурно и на наредните парламентарни избори“.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа